Instituţie de invăţământ superior cu grad ridicat de încredere (certificare acordată de ARACIS)
acreditare
Instituţie certificată ISO 9001:2008
 
   
Logo | Contact compartimente

        În Universitatea Petrol-Gaze din Ploieşti funcţionează următoarele servicii/compartimente administrative: Achiziţii, Aprovizionare, Atelier şcoală, Audit, Contabilitate, Direcţia Generală Adimistrativă, Personal Salarizare, Secretariat Universitate, Social, Tehnic

 
 
 
COMPARTIMENTUL / SERVICIUL
PERSONAL DIN  
CADRUL    SERVICIULUI   
TELEFON
(număr direct)  
TELEFON
(număr prin   centrală)    
     
Fax                      EMAIL                                                         
Rectorat Mihalache Iolanda Mihaela 0244.575292 0244.573555/int. 101 0244.575847
 
rectorat@upg-ploiesti.ro
 
Direcția Generală Administrativă
Director
Prof. univ. dr. ing. Marius - Gabriel Petrescu
 
Bodeanu Elena
 
0244.575312
 
0244.575312
0244.573555/int. 100
 
0244.573555/int. 100
0244.575312
 
0244.575312

pmarius@upg-ploiesti.ro

dga@upg-ploiesti.ro
 
Secretariat Universitate
Secretar Șef
DOBRIȚĂ Anca

Secretariat Universitate
Popescu Anca
Dordea Constanța
Perianu Cristian
  
 
0244.575450
 
 
 
0244.575817
 
 
0244.573555/int. 106
 
 
 
 0244.573555/int. 186
 
 
 
 
 
   
 
 
ancad@upg-ploiesti.ro
 
 
apopescu@upg-ploiesti.ro
cdordea@upg-ploiesti.r o
 
 
 
Serviciul Personal - Salarizare
Sef Serviciu
Icatoiu Carmen
 
Biroul Personal
Paraschiv Fanica
Girjoaba Gilda Isabela
Manea Gratiela
 
Biroul Salarizare
Enescu Oana
Badulescu Cristina
Dumitrescu Monica
0244.577540
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
0244.573555/int. 110
 
 
 
0244.573555/int. 229
 
 
 
 
0244.573555/int. 227
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
 
salarizare.personal@upg-ploiesti.ro
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
Serviciul Social 
Sef Serviciu
Ec. Dragan Stefan
 
Sef Birou
Brinzoi Catalin  
 
Biroul Social
Nicolae Mirela
Anton Florina 
0244.576221
 
-
 
 
 
 
 
 
0244.573555/int. 202
 
0244.573555/int. 232
 
 
0244.573555/int. 180
 
 
 
-
 
0244.576221
 
 -
  
 
-
stefan.dragan@upg-ploiesti.ro
-
 
 
 
-
Serviciul Financiar Contabilitate
Contabil Sef
Petrea Elena Lacramioara
 
 
 
 
 
Birou Contabilitate
Borcea Camelia
 
Biroul Contabilitate
Badoiu Georgiana 
 
Biroul Contabilitate
Oprea Melania
Suga Cristina
Mesca Violeta
 
Biroul Contabilitate
Stanescu Cristina
 
Biroul Financiar
Nitica Sofia
 
Casierie
Pricopie Anisoara Victoria
Dobrescu Lacramioara Iolanda
0244.575269
 
-
 
 
 
-
 
 
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
-
 
 
 
0244.573555/int. 260
 
 
 
 
 
 
0244.573555/int. 260
 
 
0244.573555/int. 230
 
 
0244.573555/int. 238
 
 
  
0244.573555/int. 240
 
 
0244.573555/int. 240
 
 
 
0244.573555/int. 119
 
 
-
 
-
 
 
 
-
 
 
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
 
lacramioara.petrea@upg-ploiesti.ro
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Birou Achizitii, Servicii, Lucrari, Produse
Sef Birou
Ing. Stanciu Olimpia
Nicula Iuliana
Birou Achizitii
Simionescu Claudia
Paun Luminita
Bucur Anca
-
 
 
0244.575659
 
 
 
 
0244.573555/int. 242
 
 
 
0244.573555/int. 226
 
 
 
-
 
 
-
 
 
 
ostanciu@upg-ploiesti.ro
 linicula@upg-ploiesti.ro
 
birou_achizitii@upg-ploiesti.ro
 
 
 
Serviciul Tehnic
Sef Serviciu
Ing. Păun Mihaela Luminița
0244.575254 0244.573555/int. 105 - tehnic@upg-ploiesti.ro
Compartiment Audit si Control Financiar Intern
Teodorescu Cristian
Stanica - Ezeanu Mariana
- 0244.573555/int. 235 -
cteodorescu@upg-ploiesti.ro
mstanica@upg-ploiesti.ro
Serviciul Managementul Calitatii
Sef Serviciu
Conf. univ. dr. ing. Drumeanu Adrian
- - - adrumeanu@upg-ploiesti.ro
Oficiul Juridic
Consilier Juridic
Gaman Alina Adriana
- 0244.573555/int. 231 - alina.gaman@upg-ploiesti.ro
Departamentul Tehnologia Informatiei si Comunicatii
Responsabil Departament
ing. Zamfir Florin
 
ing. Voinescu Sorin 
Student Paraschiv Aida
Student Ion Florin
Student Stefan Stefan Alexandru
Student Voloc Igor
Student Zanfir Rares
 
 
 
-
 
 
 
 
 
 
0244.573555/int. 273
 
 
 
 
 
-
 
florin.zamfir@upg-ploiesti.ro
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Editura - Tipografie
Director
Prof. univ. dr. ing. Vasilescu Serban
 
Editura UPG
Avram Carmen
 
Atelier Multiplicare
Dumitrescu Adrian
Neagu Simona
Olaru Irina
Gheorghe Marian
 
-
 
 
-
 
 
-
 
 
 
 
 
0244.573555/int. 142
 
 
0244.573555/int. 275
 
 
0244.573555/int. 122
 
 
 
 
 
-
 
 
-
 
 
-
 
 
 
 
 
vserban@upg-ploiesti.ro
 
 
cavram@upg-ploiesti.ro
 
 
-
 
 
 
 
Departamentul Cercetare
Director
Conf. univ. dr. ing. Popovici Daniela
 
Departament
Bozintan Mariana
Ionescu Ioana
 
-
 
 
 
-
 
 
0244.573555/int. 166
 
 
 
0244.573555/int. 275
 
 
-
 
 
 
-
 
 
dana_p@upg-ploiesti.ro
 
 
 
mariana.bozintan@upg-ploiesti.ro
catalina.ionescu@upg-ploiesti.ro
Departamentul Relatii Internationale
Responsabil
Sef lucr. dr. ing. Panaitescu Casen
0244.597874 0244.573555/int. 195 0244.597874
relint@upg-ploiesti.ro
cpanaitescu@upg-ploiesti.ro
 Biblioteca
Sef Serviciu
Stanciu Gilda
 
 
Sala de Lectura - Periodice
Dan Roxana
Buruian Elena
 
 
Achizitii si imprumut / schimb interbibliotecar
Petre Cristina
Nicolae Madalina
 
 
Serviciul bibliografic si clasificare
Ene Angela
 
Depozit Biblioteca
Panait Anisoara
Savulescu Raluca
 
  
Catalogare, evidenta catalogare
Stanciu Gilda
Raducanu Doina
 
 
Sala de Lectura
Marin Iuliana Magdalena
Cristescu Ioana
Nan Sanda
 
 
Sectia Imprumut
Cristescu Emilia
Donici Steliana
 
-
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
0244.573555/int. 156
 
0244.573555/int. 290
 
 
 
 
0244.573555/int. 153
 
 
 
 
0244.573555/int.150
 
 
 
0244.573555/int. 282
 
 
 
 
0244.573555/int.284
 
 
 
 
 
 
0244.573555/int.152
 
 
 
 
 
 0244.573555/int. 261
  
 
-
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
 
-
 
 
 
gstanciu@upg-ploiesti.ro
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
epetre@upg-ploiesti.ro
biblioteca@upg-ploiesti.ro
 
 
 
aene@upg-ploiesti.ro
 
 
 
 
 
 
 
 
 
gstanciu@upg-ploiesti.ro
 
 
 
 
mtelea@upg-ploiesti.ro
 
 
 
 
 
Serviciul Paza
Sef Serviciu
Bojan Danut
- 0244.573555 - -
 
 
       
 

 
 
Logo