Devel (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (115 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: delete
ro: şterge

en: title
ro: titlu

en: value
ro: valoare

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operaţii

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Numele de utilizator

en: content
ro: conţinut

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Group
ro: Grup

en: Closed
ro: Închis

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Priority
ro: Prioritate

en: Action
ro: Acțiune

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afişează

en: Edit
ro: Modifică

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: default
ro: implicit

en: Variable
ro: Variabilă

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: username
ro: utilizator

en: Default
ro: Implicit

en: Open
ro: Deschidere

en: Time
ro: Ora

en: Views
ro: Vizualizări

en: Path
ro: Cale

en: Vocabularies
ro: Clasificări

en: Modules
ro: Module

en: Region
ro: Regiune

en: Theme
ro: Temă

en: path
ro: cale

en: ID
ro: Identificator

en: type
ro: tip

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conţinut

en: status
ro: stare

en: Menu item
ro: Articol de meniu

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Host
ro: Gazdă

en: To
ro: Către

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Session ID
ro: Identificator de sesiune

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Count
ro: Număr

en: Nodes
ro: Noduri

en: Load
ro: Încarcă

en: State
ro: Status

en: node
ro: nod

en: Method
ro: Metodă

en: Events
ro: Evenimente

en: Now
ro: Acum

en: Configuration
ro: Configurare

en: access content
ro: accesează conţinutul

en: Attributes
ro: Atribute

en: External
ro: Extern

en: Provider
ro: Furnizor

en: Clear cache
ro: Golire cache

en: Original
ro: Originală

en: Hidden
ro: Ascuns

en: create
ro: creare

en: Switch
ro: Schimbă

en: ago
ro: în urmă

en: update
ro: actualizare

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Limit
ro: Limită

en: NO
ro: NU

en: YES
ro: DA

en: Info
ro: Informație

en: Completed
ro: Finalizată

en: Failed
ro: Eşuat

en: missing
ro: lipsește

en: Enter username
ro: Introduceţi numele de utilizator

en: Username not found
ro: Utilizatorul nu a fost găsit

en: Themes
ro: Teme

en: Translations
ro: Traduceri

en: Translated
ro: Tradus

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Services
ro: Servicii

en: 1 user | @count users
ro[0]: 1 utilizator
ro[1]: @count utilizatori
ro[2]: @count de utilizatori

en: Execute
ro: Execută

en: empty
ro: gol

en: Data
ro: Dată

en: Any
ro: Orice

en: Untranslated
ro: Netradus

en: Target
ro: Ţintă

en: Generate
ro: Generează

en: Run cron
ro: Rulează cron

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Drupal version
ro: Versiune Drupal

en: Config
ro: Configurație

en: form
ro: formă

en: Invalid input
ro: Intrare nevalidă

en: No modules selected.
ro: Nu au fost selectate module.

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Render
ro: Randare

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Query type
ro: TIpul interogării

en: Route name
ro: Nume rută

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ro: %type: @message în %function (linia %line din %file).
