Entity Browser (8.x-1.0-alpha8) - en to ro translation catalogue (71 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conţinut

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Şterge

en: Operations
ro: Operaţii

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acţiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Modifică

en: Reset
ro: Resetează

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Open
ro: Deschidere

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Filename
ro: Nume fişier

en: Display
ro: Afişare

en: ID
ro: Identificator

en: Upload
ro: Încarcă

en: Files
ro: Fişiere

en: Created
ro: Creat

en: File size
ro: Dimensiune fişier

en: Nodes
ro: Noduri

en: Link text
ro: Text pentru legătură

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Creat la

en: Change
ro: Modificare

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplicare

en: Form
ro: Formular

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultima »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Nume maşină

en: Skip to main content
ro: Mergi la conţinutul principal

en: Page path
ro: Calea paginii

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ro: Această imagine redimensionată pentru a se încadra în limita maximă de %dimensions pixeli.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ro: Imaginea este prea mică; dimensiunile minime fiind de %dimensions pixeli.

en: Bundle
ro: Pachet

en: Form mode
ro: Mod formular

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare, sau când imaginea nu poate fi încărcată.

en: Submit button text
ro: Text pentru butonul de trimitere

en: Use AJAX
ro: Folosiți AJAX

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ro: Titlul este folosit ca un sfat când utilizatorul trece cu mouse-ul peste imagine.

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Include file in display
ro: Include fișier în afișare

en: The description may be used as the label of the link to the file.
ro: Descrierea poate fi folosită ca și eticheta legăturii către fișier.

en: Preview image style
ro: Previzualizare stil imagine

en: Image style
ro: Stil imagine

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Choose a file
ro: Alege un fișier

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Entity label
ro: Eticheta entității

[ctx: Sort order]
en: Order
ro: Ordonare

en: Preview image style: @style
ro: Previzualizați stilul imaginii: @style

en: Display plugin
ro: Afișați plugin
