Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: User interface
ro: Interfață utilizator

en: Next
ro: Următorul

en: Submit
ro: Trimite

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Content types
ro: Tipuri de conţinut

en: Image
ro: Imagine

en: Image settings
ro: Setări pentru imagine

en: Caption
ro: Legendă

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: Text formats
ro: Formate de text

en: Image styles
ro: Stiluri imagine

en: Image style
ro: Stil imagine
